Inclusion & Diversity: zasobnik i materiały po polsku

W tym wpisie znajdziesz zestawienie pomocnych artykułów, podcastów i materiałów, które dotyczą obszaru D&I.

Monika Chutnik
Inclusion & Diversity: zasobnik i materiały po polsku

Włączenie i Różnorodność, Inclusion & Diversity, I&D, Inkluzywny Lider, Zarządzanie Różnorodnością – jeśli brakowało Wam kiedykolwiek dostępu do interesujących i wartościowych materiałów online, poszukajcie tutaj.

Jeśli Waszym zdaniem coś jeszcze koniecznie powinno się tu znaleźć, dajcie proszę znać w komentarzu! Sekcję komentarze znajdziecie na samym dole strony.

Linki, które znajdziecie tutaj, odnoszą się do różnorodności rozumianej w szeroki sposób. Jeśli szukacie materiałów dotyczących konkretnych grup lub aspektów różnorodności w firmie, wrzućcie słowo kluczowe w wyszukiwarkę na portalu O Krok Do Przodu 🙂

[aktualizacja luty 2021]

Na portalu O Krok Do Przodu znajdziecie:

 

Inne wymienione tutaj zasoby

 

Oto one! Życzę pełnego sukcesów i konkretów poszukiwania i znajdowania 🙂

▶️Jak mówić i pisać o grupach mniejszościowych. Etyka języka i odpowiedzialna komunikacja. Poradnik.

Poradnik dla osób, które chcą pisać i mówić o grupach narażonych na dyskryminację w sposób trafny, inkluzywny i niepowielający stereotypów.

Obejmuje tematy takie jak:

  • Etyczność języka w komunikacji

  • Jak mówić i pisać o osobach LGBT

  • Jak mówić i pisać o kobietach

  • Jak mówić i pisać o migrantach

  • Jak mówić i pisać o osobach pochodzących z Afryki

  • Jak mówić i pisać o Żydach

Inicjatorem opracowania tego poradnika jest agencja FleishmanHillard, oparcia merytorycznego udzieliła prof. dr hab. Ewa Kołodziejek, a patronatu – Rada Języka Polskiego i Rzecznik Praw Obywatelskich.

Link do specjalnie stworzonej w tym celu strony internetowej znajdziecie TUTAJ.

 

▶️Jak stworzyć środowisko pracy równych szans? Benchmark.

Artykuł z miesięcznika HR Business Partner oparty jest na dobrych praktykach firmy Philip Morris. Jako jedyna w Polsce może poszczycić się ona Certyfikatem Równych Płac (stan na luty 2021).

Znajdziecie tu odpowiedzi na pytania

  • Jak wykorzystać transformację firmy do stworzenia środowiska pracy równych szans?

  • Jak profilować równościowe procesy rekrutacyjne i przebudowywać kulturę organizacyjną firmy?

  • Jakie korzyści dla firmy wynikają z polityki równości i różnorodności?

Jeśli macie chęć poczytać o zmianach w procesach rekrutacji, pracy na postawach liderów, angażowania pracowników i sposobie patrzenia na rozwój firmy, zajrzyjcie TUTAJ.

Autorką artykułu jest Anita Rogalska, Dyrektor Działu Kapitału Ludzkiego i Kultury Organizacyjnej Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie.

 

▶️Jak wspierać osoby LGBT+? Zajrzyj na LGBT+ja

Te półtorej minuty filmu daje więcej wskazówek niż wiele długich materiałów, studiów i analiz. Proste działania, które Ty i każdy może podjąć, żeby wspierać osoby LGBT+. Uczmy się od nastolatków!

 

Teraz widzisz, że ten zasobnik będzie się jeszcze cały czas rozbudowywał! Jakie Twoim zdaniem materiały i linki powinny się tutaj znaleźć koniecznie? Podeślij wskazówkę w komentarzu poniżej. Uwaga: filtry antyspamowe mogą nie przepuszczać postów z linkami – napisz tytuł i wskaż gdzie znaleźć, postaram się podążyć za Twoimi wskazówkami i znaleźć materiał o jakim piszesz 🙂

 

Dlaczego taki zasobnik to dla mnie ważna sprawa? Wielu specjalistów z mojej firmy ETTA Leadership & Culture specjalizuje się w tematyce Różnorodności i Włączenia. Poszczególne osoby pasjonują się różnorodnością kulturową, genderową, wiekową oraz różnorodnością i włączeniem jako zjawiskiem w ogóle. Wierzymy, że każdy pracownik może w pełni realizować w firmie swój potencjał, a będzie to robił jeśli środowisko pracy będzie inkluzywne i otwarte. Czujesz, że w Twojej firmie warto zaadresować te tematy? Napisz do ETTA 🙂

 

Photo by Steve Johnson on Unsplash

Img
Nie przegap nowych treści! Bądź zawsze O Krok Do Przodu
Zapisz się na mój newsletter i otrzymuj powiadomienia o nowych artykułach i podcastach. Nie zapomnij potwierdzić subskrypcji klikając w maila, którego ode mnie dostaniesz - dopiero wtedy naprawdę znajdziesz się wśród odbiorców :-)

Skomentuj artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Czytaj również